A A A

OBOWIĄZEK CHIPOWANIA KOCIĄT

Członkowie EKKR

            Z dniem 01 lipca 2018 r. wprowadza się obowiązek rejestracji kociąt przez zakładanie CHIP u kociąt w hodowlach zarejestrowanych w FPL (uchwała Walnego Zebrania Członków FPL). Numer CHIP, obowiązkowo musi zostać podany na dokumencie miotu, przy wystąpieniu o wydanie rodowodu dla kociąt.

            W związku powyższym Zarząd EKKR podjął uchwałę o wsparciu swoich członków, przez udostępnienie i dofinansowanie nowoczesnych mini chip. W tym celu podjęto współpracę z największą bazą danych zarejestrowanych kotów - SAFE-ANIMAL. Cena zakupu jednego chip dla członka EKKR wynosi  5zł + ewentualne koszty przesyłki (10 zł.).

Procedura zamawiania CHIP:

Na adres klubu należy wysłać e-mail z tytułem ZAMÓWIENIE CHIP.

Załączając:

·        formularz zamówienia

·        potwierdzenie przelewu za zamawiane CHIP z przesyłką

·        wyraźnie wskazać formę doręczenia CHIP:

o   przesłanie na wskazany adres członka

o   odbiór osobisty w klubie

Wzór zamówienia w załączeniu. Druk jest także do pobrania na stronie klubu.

Każdy zakupiony i założony CHIP, powinien być zarejestrowany. Członkowie EKKR mogą po zakupie CHIP rejestrować – nieodpłatnie – wszystkie nabyte w klubie CHIP.

Procedura rejestracji konta hodowli w bazie SAFE-ANIMAL jest następująca.

1.     Po złożeniu pierwszego zamówienia na zakup CHIP, członek otrzymuje na adres email, link umożliwiający założenie bezpłatnego konta hodowli w bazie SAFE- ANIMAL. Nowe konto jest niezależne od posiadanego już w bazie S.A. konta hodowcy.

UWAGA:

1.      Do zakupu CHIP z dofinansowaniem, uprawnieni są wyłącznie członkowie, z opłaconymi na bieżąco składkami członkowskimi.

2.      Członkowie EKKR mogą zamawiać CHIP wyłącznie dla kociąt urodzonych w zarejestrowanej w EKKR hodowli. Odsprzedawanie CHIP jest niedozwolone.

Z poważaniem

Zarząd EKKR